1722533111-11-B2
Mfr.Part #
1722533111-11-B2
Description
11" PRE-CRIMP 1855/19 BLACK
Length :
11.0 279.4mm
Color :
Black
Contact Plating :
Gold
Contact Finish :
Gold
Wire/Cable Gauge :
22 AWG
Contact End :
Socket to Cable (Round)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Finish Thickness :
15.0μin 0.38μm
Wire Gauge :
22 AWG