1722533111-10-A2
Mfr.Part #
1722533111-10-A2
Description
10" PRE-CRIMP 1855/19 ORANGE
Product Category :
Number of Conductors :
1
Number of Rows :
1
Wire Gauge :
22 AWG
Color :
Orange
Contact End :
Socket to Cable (Round)
Contact Finish :
Gold
ROHS3 Compliant
Published :
Series :
Ultra-Fit
Contact Plating :
Gold
Length :
10.0 254.0mm
Contact Finish Thickness :
15.0μin 0.38μm
Wire/Cable Gauge :
22 AWG