1722533111-10-A0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1722533111-10-A0
Manufacturer
Molex
Description
10" PRE-CRIMP 1856/19 ORANGE
Manufacturer :
Molex
Product Category :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Wire/Cable Gauge :
20 AWG
Contact Finish Thickness :
15.0μin 0.38μm
Contact Plating :
Gold
Color :
Orange
Contact End :
Socket to Cable (Round)
Length :
10.0 254.0mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Wire Gauge :
20 AWG