1722533023-10-B9
Mfr.Part #
1722533023-10-B9
Manufacturer
Molex
Description
10" PRE-CRIMP 1857/19 BLACK
Manufacturer :
Molex
ROHS3 Compliant
Wire/Cable Gauge :
18 AWG
Series :
Ultra-Fit
Number of Conductors :
1
Number of Rows :
1
Contact End :
Socket to Cable (Round)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Tin
Wire Gauge :
18 AWG
Contact Finish :
Tin
Length :
10.0 254.0mm