1722533012-10-W7
Mfr.Part #
1722533012-10-W7
Description
10" PRE-CRIMP 1858/19 WHITE
Wire Gauge :
16 AWG
Number of Rows :
1
Series :
Ultra-Fit
Contact End :
Socket to Cable (Round)
Contact Finish :
Gold
Wire/Cable Gauge :
16 AWG
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
Number of Conductors :
Gold
Published :
Color :
White
Length :
10.0 254.0mm