172-E25-101R911
Mfr.Part #
172-E25-101R911
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS PNL MNT
D-Sub Connector Assemblies
Feature :
Board Lock
Current Rating (Amps) :
5A
Number of Positions :
25
Shell Size, Connector Layout :
3 DB B
Flange Feature :
Cable Side (4-40); Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Flash
Wire Gauge :
20-26 AWG
Series :
172-E, M Series
Operating Temperature :
-50°C~100°C
Steel, Yellow Chromate Plated
Packaging :
Tray
Datasheets
172-E25-101R911
Introducing D-Sub Connector Assemblies NorComp 172-E25-101R911 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Operating Temperature:-50°C~100°C, 172-E25-101R911 pinout, 172-E25-101R911 datasheet PDF, 172-E25-101R911 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies NorComp 172-E25-101R911 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
NorComp 172-E25-101R911
172-E25-101R911 Overview
172-E25-101R911 Features
172-E, M Series series
172-E25-101R911 Applications
There are a lot of NorComp Inc.
172-E25-101R911 D-Sub Connectors applications.
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP