16-036-113X
Mfr.Part #
16-036-113X
Manufacturer
Aries Electronics, Inc.
Description
DECI-CENTER JUMPERS 16POS
Manufacturer :
Aries Electronics, Inc.
Product Category :
Pitch - Cable :
0.050 1.27mm
Connector Type :
DIP to Pitch Bar
Number of Positions :
16
Published :
Number of Rows :
2
Contact Finish :
Gold
Cable Termination :
Solder
Contact Finish Thickness :
10.0μin 0.25μm
Color :
Multiple, Ribbon
Pbfree Code :
yes
Pitch - Connector :
0.100 2.54mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Length :
3.00' 914.40mm
Series :
113
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Shielding :
Unshielded
Datasheets
16-036-113X
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CABLE 5POS .100 JUMPER 4 INCH
    CABLE 4POS .100 JUMPER 2.5 INCH
    CABLE 4POS .100 JUMPER 2 INCH
    CABLE 4POS .100 JUMPER 3 INCH