15KPA90CAE3/TR13
Mfr.Part #
15KPA90CAE3/TR13
Manufacturer
Microchip Technology
Description
TVS DIODE 90VWM 145.6VC P600
Manufacturer :
Microchip Technology
Clamping Voltage :
145.6V
Number of Terminations :
2
Bidirectional Channels :
1
Base Part Number :
15KPA90
Mounting Type :
Through Hole
Contact Plating :
Tin
Peak Pulse Current :
103.7A
Voltage - Breakdown (Min) :
100.5V
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Isolated
Terminal Form :
Wire
Peak Pulse Power :
15kW
Reverse Standoff Voltage :
90V
Power Line Protection :
No
Element Configuration :
Single
Polarity :
Bidirectional
Power - Peak Pulse :
15000W 15kW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Dissipation-Max :
8W