15KPA78A-HRA
Mfr.Part #
15KPA78A-HRA
Manufacturer
Littelfuse
Description
TVS DIODE 78VWM 126.1VC P600
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Reverse Standoff Voltage :
78V
Package / Case :
P600, Axial
Unidirectional Channels :
1
Published :
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
119.7A
Operating Temperature :
-55°C~175°C TA
Clamping Voltage :
126.1V
Voltage - Breakdown (Min) :
87.1V
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Peak Pulse Power :
15kW
Peak Pulse Current :
119.7A