15KPA51CA
Mfr.Part #
15KPA51CA
Manufacturer
SMC Diode Solutions
Description
TVS DIODE 51VWM 82.8VC P600
Stock
1
In Stock :
1
Manufacturer :
SMC Diode Solutions
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Breakdown (Min) :
57V
Number of Channels :
Polarity :
Bidirectional
Peak Pulse Current :
182.1A
ECCN Code :
EAR99
Operating Supply Voltage :
51V
Power Line Protection :
No
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Power Dissipation-Max :
8W
P600, Axial
Max Surge Current :
181A
Reverse Standoff Voltage :
51V
Type :
Zener
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Power - Peak Pulse :
15000W 15kW
Breakdown Voltage :
56.7V
JESD-30 Code :
O-PALF-W2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
2
Additional Feature :
EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY, UL RECOGNIZED
Wire
Series :
15KPA
Factory Lead Time :
17 Weeks
Peak Pulse Power :
15kW
Termination :
Axial
Configuration :
Clamping Voltage :
82.9V