15KPA33CAE3/TR13
Mfr.Part #
15KPA33CAE3/TR13
Manufacturer
Microchip Technology
Description
TVS DIODE 33VWM 54.7VC P600
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
JESD-30 Code :
O-PALF-W2
Reverse Standoff Voltage :
33V
Base Part Number :
15KPA33
Clamping Voltage :
54.7V
Voltage - Breakdown (Min) :
36.9V
Peak Pulse Current :
276.1A
ECCN Code :
EAR99
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Peak Pulse Power :
1.5kW
Element Configuration :
Pbfree Code :
yes
P600, Axial
Direction :
Bidirectional
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Bidirectional Channels :
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Factory Lead Time :
11 Weeks
Diode Element Material :
SILICON
Contact Plating :
Tin
Power - Peak Pulse :
15000W 15kW
Power Dissipation-Max :
8W