15KPA150C-B
Mfr.Part #
15KPA150C-B
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
P600, Axial
Description
TVS DIODE 150VWM 254VC P600
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Mount :
Through Hole
Voltage - Breakdown (Min) :
158V
Reverse Standoff Voltage :
150V
Packaging :
Bulk
Clamping Voltage :
254V
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
P600, Axial
Factory Lead Time :
18 Weeks
Power - Peak Pulse :
15000W 15kW
Bidirectional Channels :
1
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Applications :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Series :
15KPA
Published :
Terminal Finish :
MATTE TIN
Peak Pulse Current :
62.4A
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power Line Protection :
No
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
62.4A
Peak Pulse Power :
15kW
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ