15KPA022C-SD-Q
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
15KPA022C-SD-Q
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
DO-218AB
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 22VWM 34.1VC DO218
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
439.6A
Mounting Type :
Surface Mount
Applications :
Automotive
Series :
Automotive, AEC-Q101, 15KPA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
22V
Bidirectional Channels :
1
Power Line Protection :
No
Voltage - Breakdown (Min) :
22.33V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
34.1V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Type :
Zener
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Package / Case :
DO-218AB
Power - Peak Pulse :
15000W 15kW