1537R-82J
Mfr.Part #
1537R-82J
Description
FIXED IND 130UH 137MA 5.45OHM TH
Q @ Freq :
65 @ 790kHz
Size / Dimension :
0.156Diax0.375L 3.96mmx9.53mm
Frequency - Self Resonant :
8.5MHz
Q Factor :
65
Lead Length :
36.58mm
DC Resistance (DCR) :
5.45Ohm Max
Inductance :
130μH
Quality Factor-Min (at L-nom) :
65
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Test Frequency :
790kHz
Tolerance :
±5%
Current Rating :
137mA
Max DC Current :
137mA
Diameter :
3.96mm
Datasheets
1537R-82J
1537R-82J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD