1537R-04F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1537R-04F
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 330NH 1.58A 90 MOHM TH
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Q @ Freq :
45 @ 25MHz
Inductance :
330nH
Max DC Current :
1.58A
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
Molded
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.156Diax0.375L 3.96mmx9.53mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
HTS Code :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Diameter :
3.96mm
Package / Case :
Axial
Shielding :
No
Current Rating :
1.58A
Quality Factor-Min (at L-nom) :
45
Test Frequency :
25MHz
Q Factor :
45
Terminal Shape :
Wire
Lead Length :
36.58mm
Shape/Size Description :
TUBULAR PACKAGE
Material - Core :
Phenolic
JESD-609 Code :
e3
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Packing Method :
TR, 14 INCH
DC Resistance (DCR) :
90mOhm Max
Mounting Type :
Through Hole
ECCN Code :
EAR99
Series :
1537R
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Number of Functions :
1
Pbfree Code :
yes
Frequency - Self Resonant :
360MHz
Mount :
Through Hole
Construction :
Tubular
Number of Terminations :
2
Datasheets
1537R-04F
1537R-04F datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD