150D826X9020S2BE3
Mfr.Part #
150D826X9020S2BE3
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 82UF 10% 20V AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Diameter :
8.92mm
Packaging :
Bulk
Contact Plating :
Tin
Type :
Hermetically Sealed
Manufacturer Size Code :
S
Mount :
Through Hole
Series :
TANTALEX®, 150D
Voltage - Rated :
20V
Mounting Type :
Through Hole
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Package / Case :
Axial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
125°C
Lead Diameter :
640 μm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.351Diax0.786L 8.92mmx19.96mm
Capacitance :
82µF
Polarity :
Polar
Feature :
GENERAL PURPOSE
Length :
19.96mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C