150D684X9035A2TE3
Mfr.Part #
150D684X9035A2TE3
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 0.68UF 10% 35V AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Tolerance :
±10%
Package / Case :
Axial
Factory Lead Time :
14 Weeks
Leakage Current :
500nA
Capacitance :
0.68µF
Min Operating Temperature :
-55°C
Diameter :
3.43mm
Termination :
Size / Dimension :
0.135Diax0.286L 3.43mmx7.26mm
Polarity :
Polar
Mounting Type :
Through Hole
Max Operating Temperature :
85°C
Manufacturer Size Code :
A
Length :
7.26mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Contact Plating :
Tin
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Hermetically Sealed
Dissipation Factor :
2 %
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Voltage - Rated DC :
35V
Voltage - Rated :
35V
Operating Temperature :
-55°C~125°C