150D396X0020R2TE3
Mfr.Part #
150D396X0020R2TE3
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 39UF 20% 20V AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Mount :
Through Hole
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Feature :
GENERAL PURPOSE
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±20%
Lead Diameter :
640 μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
Axial
Polarity :
Polar
Size / Dimension :
0.289Diax0.686L 7.34mmx17.42mm
Diameter :
7.34mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mounting Type :
Through Hole
Manufacturer Size Code :
R
Type :
Hermetically Sealed
Contact Plating :
Tin
Length :
17.42mm
Series :
TANTALEX®, 150D
Voltage - Rated :
20V
Capacitance :
39μF