150D276X0015R2T
Mfr.Part #
150D276X0015R2T
Description
CAP TANT 27UF 20% 15V AXIAL
Diameter :
7.34mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
27μF
Factory Lead Time :
13 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Voltage - Rated :
15V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Dissipation Factor :
6 %
Voltage - Rated DC :
15V
Size / Dimension :
0.289Diax0.686L 7.34mmx17.42mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Manufacturer Size Code :
R
Radiation Hardening :
No
Termination :
Hermetically Sealed
Leakage Current :
3μA
Max Operating Temperature :
85°C
Length :
17.42mm