150D274X0035A2T
Mfr.Part #
150D274X0035A2T
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 0.27UF 20% 35V AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Contact Plating :
Lead, Tin
Diameter :
3.43mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Size / Dimension :
0.135Diax0.286L 3.43mmx7.26mm
Termination :
Axial
Mounting Type :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
35V
Series :
TANTALEX®, 150D
Factory Lead Time :
13 Weeks
Package / Case :
Dissipation Factor :
2 %
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Length :
7.26mm
Capacitance :
0.27μF
Max Operating Temperature :
85°C
Type :
Hermetically Sealed
Lead Diameter :
510 µm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±20%
Mount :
Through Hole
Polarity :
Polar
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Rated DC :
35V