150D226X0020R2TE3
Mfr.Part #
150D226X0020R2TE3
Description
CAP TANT 22UF 20% 20V AXIAL
Axial
Manufacturer Size Code :
R
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
20V
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.289Diax0.686L 7.34mmx17.42mm
Tolerance :
±20%
Contact Plating :
Tin
Factory Lead Time :
14 Weeks
Mounting Type :
Through Hole
Diameter :
7.34mm
Lead Diameter :
640 μm
Capacitance :
22µF
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
17.42mm