150D224X9100A2T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
150D224X9100A2T
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 0.22UF 10% 100V AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Size / Dimension :
0.135Diax0.286L 3.43mmx7.26mm
Tolerance :
±10%
Contact Plating :
Tin
Length :
7.26mm
Series :
TANTALEX®, 150D
Type :
Hermetically Sealed
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Diameter :
3.43mm
Capacitance :
0.22µF
Feature :
GENERAL PURPOSE
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Voltage - Rated :
100V