150D156X9035R2G
Mfr.Part #
150D156X9035R2G
Description
CAP TANT 15UF 10% 35V AXIAL
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
15μF
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TANTALEX®, 150D
Voltage - Rated :
35V
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.289Diax0.686L 7.34mmx17.42mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
17.42mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Diameter :
640 μm
Manufacturer Size Code :
R
Diameter :
7.34mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Packaging :
Tape and Box (TB)
Published :
Tolerance :
±10%
Polarity :
Polar
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C