150D156X5035R2TE3
Mfr.Part #
150D156X5035R2TE3
Description
CAP TANT 15UF 5% 35V AXIAL
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.289Diax0.686L 7.34mmx17.42mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Diameter :
7.34mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
17.42mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
35V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
TANTALEX®, 150D
Manufacturer Size Code :
R
Capacitance :
15μF
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C