150D155X9050B2TE3
Mfr.Part #
150D155X9050B2TE3
Description
CAP TANT 1.5UF 10% 50V AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1.5μF
Size / Dimension :
0.185Diax0.474L 4.70mmx12.04mm
Dissipation Factor :
4 %
Max Operating Temperature :
85°C
Voltage - Rated :
50V
Length :
12.04mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
Published :
Diameter :
4.7mm
Voltage - Rated DC :
50V
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
B
TANTALEX®, 150D
Contact Plating :
Tin
Mount :
Tolerance :
±10%