150D155X9035B2TE3
Mfr.Part #
150D155X9035B2TE3
Description
CAP TANT 1.5UF 10% 35V AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±10%
Diameter :
4.7mm
Voltage - Rated DC :
35V
14 Weeks
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
85°C
Capacitance :
1.5μF
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dissipation Factor :
4 %
Published :
Length :
12.04mm
Voltage - Rated :
35V
Dielectric Material :
Tantalum
Mounting Type :
Through Hole
Number of Pins :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Manufacturer Size Code :
B
Size / Dimension :
0.185Diax0.474L 4.70mmx12.04mm