150D155X9015A2B
Mfr.Part #
150D155X9015A2B
Description
CAP TANT 1.5UF 10% 15V AXIAL
Manufacturer Size Code :
A
Max Operating Temperature :
85°C
Capacitance :
1.5μF
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
15V
Dissipation Factor :
4 %
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Diameter :
3.43mm
14 Weeks
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.135Diax0.286L 3.43mmx7.26mm
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated DC :
15V
Length :
7.26mm