150D155X9010A2TE3
Mfr.Part #
150D155X9010A2TE3
Description
CAP TANT 1.5UF 10% 10V AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dissipation Factor :
4 %
Diameter :
3.43mm
Max Operating Temperature :
85°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
7.26mm
Radiation Hardening :
No
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Voltage - Rated :
10V
Manufacturer Size Code :
A
Tolerance :
±10%
Capacitance :
1.5μF
Size / Dimension :
0.135Diax0.286L 3.43mmx7.26mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
10V