150D155X9010A2T
Mfr.Part #
150D155X9010A2T
Description
CAP TANT 1.5UF 10% 10V AXIAL
Voltage - Rated DC :
10V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
10V
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.135Diax0.286L 3.43mmx7.26mm
Manufacturer Size Code :
A
Capacitance :
1.5μF
Max Operating Temperature :
85°C
Diameter :
3.43mm
Dissipation Factor :
4 %
Lead Diameter :
510 µm
Radiation Hardening :
No
Length :
7.26mm
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C