150D155X0035B2T
Mfr.Part #
150D155X0035B2T
Description
CAP TANT 1.5UF 20% 35V AXIAL
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Leakage Current :
500nA
Manufacturer Size Code :
B
Length :
12.04mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
35V
Factory Lead Time :
20 Weeks
Series :
TANTALEX®, 150D
Voltage - Rated DC :
35V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dissipation Factor :
4 %
Max Operating Temperature :
125°C
Polarity :
Polar
Termination :
Size / Dimension :
0.185Diax0.474L 4.70mmx12.04mm
Capacitance :
1.5μF
Diameter :
4.7mm