150D155X0010A2BE3
Mfr.Part #
150D155X0010A2BE3
Description
CAP TANT 1.5UF 20% 10V AXIAL
Voltage - Rated :
10V
Size / Dimension :
0.135Diax0.286L 3.43mmx7.26mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
10V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Tolerance :
±20%
Max Operating Temperature :
85°C
Length :
7.26mm
Mount :
510 µm
Published :
Capacitance :
1.5μF
Packaging :
Bulk
Dissipation Factor :
4 %
Factory Lead Time :
14 Weeks
Polarity :
Polar
Manufacturer Size Code :
A
Diameter :
3.43mm