150D154X9100A2B
Mfr.Part #
150D154X9100A2B
Description
CAP TANT 0.15UF 10% 100V AXIAL
Manufacturer Size Code :
A
Length :
7.26mm
Max Operating Temperature :
85°C
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mount :
510 µm
Dissipation Factor :
2 %
Capacitance :
0.15μF
Min Operating Temperature :
-55°C
Leakage Current :
500nA
Voltage - Rated :
100V
Voltage - Rated DC :
100V
Tolerance :
±10%
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Diameter :
3.43mm
Size / Dimension :
0.135Diax0.286L 3.43mmx7.26mm