150D154X5035A2BE3
Mfr.Part #
150D154X5035A2BE3
Description
CAP TANT 0.15UF 5% 35V AXIAL
Tantalum Capacitors
Polarity :
Polar
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
7.26mm
Mount :
Through Hole
Max Operating Temperature :
125°C
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Packaging :
Bulk
Manufacturer Size Code :
A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
0.15μF
Tolerance :
±5%
Contact Plating :
Tin
Diameter :
3.43mm
Voltage - Rated :
35V
Size / Dimension :
0.135Diax0.286L 3.43mmx7.26mm