150D154X0075A2T
Mfr.Part #
150D154X0075A2T
Description
CAP TANT 0.15UF 20% 75V AXIAL
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Leakage Current :
500nA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Voltage - Rated DC :
75V
Termination :
Voltage - Rated :
75V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Dissipation Factor :
2 %
Manufacturer Size Code :
A
Mount :
Through Hole
Max Operating Temperature :
85°C
Capacitance :
0.15μF
Size / Dimension :
0.135Diax0.286L 3.43mmx7.26mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Package / Case :
Tolerance :
±20%
Diameter :
3.43mm
Length :
7.26mm