150D154X0075A2BE3
Mfr.Part #
150D154X0075A2BE3
Description
CAP TANT 0.15UF 20% 75V AXIAL
Tantalum Capacitors
Polarity :
Polar
Factory Lead Time :
14 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Diameter :
3.43mm
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated :
75V
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.135Diax0.286L 3.43mmx7.26mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
7.26mm
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Published :
Manufacturer Size Code :
A
Capacitance :
0.15μF
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C