150D154X0035A2B
Mfr.Part #
150D154X0035A2B
Description
CAP TANT 0.15UF 20% 35V AXIAL
Stock
100
In Stock :
100
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated :
35V
Diameter :
3.43mm
Tolerance :
±20%
Packaging :
Bulk
Dissipation Factor :
2 %
Radiation Hardening :
No
Leakage Current :
500nA
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Termination :
Axial
Manufacturer Size Code :
A
Length :
7.26mm
Size / Dimension :
0.135Diax0.286L 3.43mmx7.26mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
35V
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
Max Operating Temperature :
85°C
Capacitance :
0.15μF