150D127X9010R2BE3
Mfr.Part #
150D127X9010R2BE3
Description
CAP TANT 120UF 10% 10V AXIAL
Factory Lead Time :
14 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Polarity :
Polar
Axial
Contact Plating :
Tin
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
10V
Published :
Capacitance :
120μF
Diameter :
7.34mm
Lead Diameter :
640 μm
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension :
0.289Diax0.686L 7.34mmx17.42mm
Tolerance :
±10%
Manufacturer Size Code :
R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
17.42mm
Mount :
Min Operating Temperature :
-55°C