150D126X9006B2BE3
Mfr.Part #
150D126X9006B2BE3
Description
CAP TANT 12UF 10% 6V AXIAL
Max Operating Temperature :
85°C
Size / Dimension :
0.185Diax0.474L 4.70mmx12.04mm
Capacitance :
12μF
Tolerance :
±10%
Polarity :
Polar
Voltage - Rated DC :
6V
Packaging :
Bulk
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
510 µm
Published :
Diameter :
4.7mm
Length :
12.04mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Leakage Current :
500nA
Mount :
Not Applicable
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated :
6V
Dissipation Factor :
6 %
Operating Temperature :
-55°C~125°C