150D126X0010B2BE3
Mfr.Part #
150D126X0010B2BE3
Description
CAP TANT 12UF 20% 10V AXIAL
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated :
10V
Max Operating Temperature :
85°C
Diameter :
4.7mm
Lead/Base Style :
Straight
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Manufacturer Size Code :
B
Voltage - Rated DC :
10V
Polarity :
Polar
Factory Lead Time :
14 Weeks
Mount :
Through Hole
Capacitance :
12μF
Leakage Current :
1μA
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dissipation Factor :
6 %
Size / Dimension :
0.185Diax0.474L 4.70mmx12.04mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
12.04mm