150D125X9125B2BE3
Mfr.Part #
150D125X9125B2BE3
Description
CAP TANT 1.2UF 10% 125V AXIAL
Manufacturer Size Code :
B
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
1.2μF
Contact Plating :
Tin
Diameter :
4.7mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
14 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Polarity :
Polar
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
125V
Size / Dimension :
0.185Diax0.474L 4.70mmx12.04mm
Length :
12.04mm
Packaging :
Bulk
Datasheets
150D125X9125B2BE3
Vishay / Sprague 150D125X9125B2BE3
1.2μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min Polar Bulk Axial