150D125X9035B2BE3
Mfr.Part #
150D125X9035B2BE3
Description
CAP TANT 1.2UF 10% 35V AXIAL
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
12.04mm
Diameter :
4.7mm
Size / Dimension :
0.185Diax0.474L 4.70mmx12.04mm
Voltage - Rated DC :
35V
Factory Lead Time :
14 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Hermetically Sealed
Manufacturer Size Code :
B
Packaging :
Bulk
Leakage Current :
500nA
Dissipation Factor :
4 %
Series :
TANTALEX®, 150D
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Termination :
Max Operating Temperature :
85°C
Lead Diameter :
510 µm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
1.2μF
Radiation Hardening :
No
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Rated :
35V
Operating Temperature :
-55°C~125°C