150D125X0100B2B
Mfr.Part #
150D125X0100B2B
Description
CAP TANT 1.2UF 20% 100V AXIAL
Capacitance :
1.2μF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Diameter :
4.7mm
Length :
12.04mm
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.185Diax0.474L 4.70mmx12.04mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
20 Weeks
Mount :
Through Hole
Voltage - Rated :
100V
Contact Plating :
Lead, Tin
Polarity :
Polar
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
B
Min Operating Temperature :
-55°C