150D124X0035A2TE3
Mfr.Part #
150D124X0035A2TE3
Description
CAP TANT 0.12UF 20% 35V AXIAL
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
0.12μF
Factory Lead Time :
14 Weeks
Manufacturer Size Code :
A
Diameter :
3.43mm
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Max Operating Temperature :
85°C
Mount :
Through Hole
Voltage - Rated :
35V
Size / Dimension :
0.135Diax0.286L 3.43mmx7.26mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Feature :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±20%
Leakage Current :
500nA
Termination :
Axial
Voltage - Rated DC :
35V
Length :
7.26mm
Lead Diameter :
510 µm
Contact Plating :
Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Polarity :
Polar
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Dissipation Factor :
2 %