150D124X0035A2B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
150D124X0035A2B
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 0.12UF 20% 35V AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Series :
TANTALEX®, 150D
Tolerance :
±20%
Leakage Current :
500nA
Termination :
Axial
Length :
7.26mm
Voltage - Rated DC :
35V
Factory Lead Time :
13 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Dissipation Factor :
2 %
Max Operating Temperature :
85°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Type :
Hermetically Sealed
Capacitance :
0.12μF
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Diameter :
3.43mm
Lead Diameter :
510 µm
Size / Dimension :
0.135Diax0.286L 3.43mmx7.26mm
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
Manufacturer Size Code :
A
Voltage - Rated :
35V