150D124X0020A2TE3
Mfr.Part #
150D124X0020A2TE3
Description
CAP TANT 0.12UF 20% 20V AXIAL
Factory Lead Time :
14 Weeks
Max Operating Temperature :
85°C
Capacitance :
0.12μF
Length :
7.26mm
Size / Dimension :
0.135Diax0.286L 3.43mmx7.26mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
20V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Through Hole
Lead Diameter :
510 µm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Leakage Current :
500nA
Polarity :
Polar
Min Operating Temperature :
-55°C
Diameter :
3.43mm
Type :
Hermetically Sealed
Voltage - Rated DC :
20V
Termination :
Axial
Contact Plating :
Tin
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±20%
Manufacturer Size Code :
A
Package / Case :
Dissipation Factor :
2 %