150D124X0020A2BE3
Mfr.Part #
150D124X0020A2BE3
Description
CAP TANT 0.12UF 20% 20V AXIAL
Length :
7.26mm
Package / Case :
Axial
Lead Diameter :
510 µm
Manufacturer Size Code :
A
Lead/Base Style :
Straight
Max Operating Temperature :
85°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
20V
Min Operating Temperature :
-55°C
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Series :
TANTALEX®, 150D
Dissipation Factor :
2 %
Radiation Hardening :
No
Not Applicable
Termination :
Packaging :
Bulk
Capacitance :
0.12μF
Published :
Size / Dimension :
0.135Diax0.286L 3.43mmx7.26mm
Leakage Current :
500nA
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
20V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Diameter :
3.43mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C