150D124X0020A2B
Mfr.Part #
150D124X0020A2B
Description
CAP TANT 0.12UF 20% 20V AXIAL
Tantalum Capacitors
Lead/Base Style :
Straight
Factory Lead Time :
14 Weeks
Dissipation Factor :
2 %
Size / Dimension :
0.135Diax0.286L 3.43mmx7.26mm
Max Operating Temperature :
85°C
Leakage Current :
500nA
Tolerance :
±20%
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated :
20V
Capacitance :
0.12μF
Lead Diameter :
510 µm
Diameter :
3.43mm
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
7.26mm
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated DC :
20V
Termination :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Manufacturer Size Code :
A
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C