150D107X9020S2T060
Mfr.Part #
150D107X9020S2T060
Description
CAP TANT 100UF 10% 20V AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.351Diax0.786L 8.92mmx19.96mm
Voltage - Rated :
20V
Capacitance :
100μF