150D107X9010R2G
Mfr.Part #
150D107X9010R2G
Description
CAP TANT 100UF 10% 10V AXIAL
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
125°C
Termination :
Axial
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
100μF
Size / Dimension :
0.289Diax0.686L 7.34mmx17.42mm
Voltage - Rated :
10V
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
R
Package / Case :
Published :
Length :
17.42mm
Diameter :
7.34mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C