150D107X5020S2T
Mfr.Part #
150D107X5020S2T
Description
CAP TANT 100UF 5% 20V AXIAL
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Feature :
GENERAL PURPOSE
Lead Diameter :
640 μm
Length :
19.96mm
Manufacturer Size Code :
S
Diameter :
8.92mm
Capacitance :
100μF
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Voltage - Rated :
20V
Polarity :
Polar
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mount :
Through Hole
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.351Diax0.786L 8.92mmx19.96mm